Dizajn učebníc

Pre jazykovú školu e-xtra sme dizajnovali sériu knižiek, konkrétne šlo o kombináciu učebníc a pracovných zošitov. Tento projekt so sebou priniesol mnoho výziev napríklad v podobe špecifických požiadaviek lektorov alebo nutnosti bezpodmienečnej čitateľnosti a konzistencie dizajnu.

Dizajn kníh má minimalistickú štruktúru a farebnú škálu, čo v kombinácii s aplikáciou základných typografických pravidiel (hierarchia contentu, kontrast, čitateľnosť, počet slov v riadku, riadkovanie...) vyústilo v návrh ease-to-use, funkčných a prehľadných učebníc.

Najväčšou výzvou projektu boli jeho prísne reštrikcie ohľadom počtu strán, ale aj variabilita počtu slovíčok, nutnosť priestoru na poznámky a vpisovanie slov, zmeny obsahu počas realizácie dizajnu a podobne. Celý proces dizajnu bol založený na precíznom plánovaní a solídnej základnej štruktúre rozloženia strán. Definícia štýlu tabuliek a opakujúcich sa elementov, akými sú upozornenia a príklady tiež veľmi uľahčili vkladanie obsahu a manipuláciu s projektom.

Hľadáte podobné riešenie?

Ďakujeme

Na vašu správu odpovieme hneď ako to bude možné.

Rozumiem

Define design

Mariánske námestie 30/1
Žilina 010 01

+421 917 301 716
+421 919 353 024
info@define.sk